2022-01-05

Pirmasis elektrinis JCB teleskopinis krautuvas

Pirmasis elektrinis JCB teleskopinis krautuvas

JCB – pasaulinė Anglijos kompanija, žengianti žingsneliu priekyje su pirmuoju naujuoju pilnai elektriniu JCB 525-60E kompaktinės klasės teleskopiniu krautuvu.

Visoje JCB gamoje galima rasti ir daugiau elektra varomų mašinų, o jų asortimentas apibrėžtas mėlynąja „E-Tech“ simbolika.

Kaip teigiama, elektrinis krautuvas efektyvumo rodikliais nė kiek nenusileidžia dyzelinei jo versijai 525-60 Agri (keliamoji galia 2,5t – kėlimo aukštis 6m)  tačiau yra tylesnis ir draugiškesnis gamtai kas šia dienai yra itin aktualu.

Krautuve vietoje dyzelinio variklio yra sumontuotas ličio jonų 96V akumuliatorius, kuris su JCB greito krovimo stotele gali būti pilnai įkrautas per 4 valandas, arba standartiniu įkrovikliu, pritaikytu 230V/16A per 10 valandų. Įkrauta baterija maitina du elektros variklius, kurių vienas skirtas transmisijai su visų ratų pavara (23AG) ir kitas – hidraulinei sistemai (30AG). Su pilnai įkrautu akumuliatoriumi galima dirbti iki 8 valandų (priklauso nuo darbo sąlygų) kas atitinka pilną darbo dieną. Iš viso paskaičiuota, jog baterija atlaiko apie 5000 krovimo ciklų.