APIE ĮMONĘ


AB LYTAGRA VEIKLOS ISTORIJA

Daugiau kaip prieš septyniasdešimt metų buvo įsteigta AB LYTAGRA pirmtakė - respublikinė žemės ūkio tiekimo įmonė „Žemtiekimas“. Jos paskirtis buvo aprūpinti Lietuvos žemės ūkio sektorių reikiama technika ir detalėmis.

1991 m. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, „Žemtiekimas“ buvo pervadintas Kauno respublikine tiekimo įmone, o po įmonės privatizavimo 1992 m. pavasarį visuotinio akcininkų susirinkimo metu įmonę nutarta pavadinti AB LYTAGRA. Per visą ilgą ir nuoseklų įmonės kūrimosi ir gyvavimo laikotarpį pagrindinė įmonės veiklos sritis išliko ta pati – aprūpinti dirbančiuosius žemės ūkyje reikiama žemės ūkio technika ir detalėmis.

AB LYTAGRA ŠIANDIEN

Šiandien AB LYTAGRA - tai 6 bendrovės, tarp jų ir 2 žemės ūkio bendrovės, vienijanti įmonių grupė, turinti 26 filialus Lietuvoje ir Latvijoje. AB LYTAGRA yra viena stambiausių kompanijų Lietuvoje. Įmonės filialuose vykdoma mažmeninė prekyba nauja žemės ūkio technika, žemės ūkio technikos atsarginėmis dalimis, teikiamos žemės ūkio technikos serviso paslaugos, veikia žemės ūkio technikos ekspozicijos, dirba žemės ūkio technikos regionų vadybininkai. Tokiu būdu įmonė stengiasi būti kuo arčiau savo klientų žemdirbių, ūkininkų, žemės ūkio bendrovių ir visas savo paslaugas jiems teikti kuo operatyviau. Nors AB LYTAGRA įmonių grupės veikla istoriškai sukoncentruota į žemės ūkį, ką įsigyti įmonės filialuose suras visi: nuo ūkininko iki statybininko. Be žemės ūkio technikos AB LYTAGRA filialuose siūlomas didelis metalo gaminių, vamzdžių, statybinių medžiagų, įrankių, santechnikos, elektros prekių, automobilių detalių, prekių bitininkams, prekių namų augintiniams pasirinkimas, o atsižvelgiant į klientų poreikius, prekių asortimentas yra nuolatos plečiamas. 


Atstovaujame garsius gamintojus
Šiandien AB LYTAGRA įmonių grupė žemės ūkiui siūlo kompleksines paslaugas, jungiančias žemės ūkio techniką, servisą, atsarginių dalių tiekimą, modernizavimo, automatizavimo bei robotizavimo sprendimus ūkiams.
AB LYTAGRA atstovauja pasaulyje gerai žinomus gamintojus – "NEW HOLLAND", "AMAZONE", "KRONE", "JCB", "LELY", "OVERUM" ir daugeliui kitų, todėl gali pasiūlyti daug modernios ir našios šiuolaikinės technikos. Taip pat klientams siūlomas ir platus žemės ūkio technikos atsarginių dalių asortimentas.

ATEITIES VIZIJA IR PLĖTRA

AB ,,Lytagros“ grupė nuolat auga, plėsdama prekių ir paslaugų spektrą.
2020 m. pavasarį Raseiniuose duris atvėrė naujas 3300 kv.m. 22-asis LYTAGRA filialas Lietuvoje.
2017 m. Kaune atidarytas vienas didžiausių Lietuvoje - 5 100 kv. m ploto - žemės ūkio technikos bei krovininio transporto padangų ir gumos dirbinių terminalas. Tokiu būdu galima vienoje vietoje sutelkti didelį žemės ūkio ir krovininio transporto padangų asortimentą ir pagerinti jų pristatymą į visus „Lytagros“ filialus. Taip pat įmonių grupė 2017 m. įsigijo Okainių ŽŪB.
.