2023-11-13

Naujasis New Holland CR 11 kombainas

CR11 tai visiškai naujas išskirtinis New Holland produktas, perkeliantis pačius našiausius New CR serijos kombainus, į dar aukštesnį našumo lygį.

CR11 buvo kuriamas siekiant užtikrinti didesnį produktyvumą, minimalius grūdų nuostolius, patobulintą atliekų tvarkymą ir dar pažangesnes kombaino automatizavimo sistemas. Šiomis savybėmis siekiama sumažinti bendras grūdų derliaus nuėmimo išlaidas.

Plėsdami didelio našumo derliaus nuėmimo mašinų gamą, „New Holland Agriculture“ parodoje „Agritechnica 2023“ pristatė naująjį kombainą CR11. Jame įdiegtos pačios pažangiausios technologijos, kurios pasiūlys dar didesnius produktyvumo lygius, sumažins grūdų nuostolius beveik iki nulio, užtikrins geriausią grūdų kokybę ir puikų atliekų tvarkymą.

Naujasis CR11 sukurtas remiantis dabartinių didelio našumo New Holland kombainų sėkme, kurios priešakyje -  New Holland CR10.90 su beveik dešimtmetį priklausančiu daugiausiai per aštuonias valandas nuimtų kviečių rekordu – 797,656 tonos. (2014 m. rugpjūčio 15 d.)

Artėjant New Holland Twin Rotor™ technologijos 50-mečiui 2025 m., naujasis CR11 taip pat išryškins dviejų rotorių koncepcijos pranašumą, kuris pakeitė ūkininkų derliaus nuėmimo būdą ir dabar yra New Holland DNR dalis.  „Twin Rotor“ technologijos dėka naujasis CR gali pasiūlyti didžiausią našumą esant mažiausiam grūdų žalojimui ir mažiausiems grūdų nuostoliams rinkoje.

Suprasdami, kaip didėjantys derliai ir nenuspėjami orai gali paveikti sezono javapjūtės eigą, New Holland inžinieriai siekė sukurti mašiną, kuri užtikrintų maksimalų produktyvumą ir kokybę bet kokiomis sąlygomis.

Didesnis našumas, beveik nuliniai nuostoliai, geresnis ir efektyvesnis atliekų tvarkymas ir reikšmingas prastovų sutrumpinimas yra keturi ramsčiai,kuriais remiantis buvo kuriamas CR11, siekiant sumažinti bendras derliaus nuėmimo išlaidas, pagerinant ūkininko pelningumą.

Dėl savo 775 AG C16 variklio, dviejų 24 colių skersmens rotorių, 20 000 litrų bunkerio ir 210 l/s iškrovimo greičio CR11 žymiai padidina našumą iki tokio lygio, kokį anksčiau buvo sunku įsivaizduoti.

New Holland inžinieriai siekė sukurti nulinio nuostolio derliaus nuėmimo mašiną, sukurdami dvigubą valymo sistemą. Naujieji „Twin Clean“ valytuvai susideda iš dviejų viena už kitos esančiomų valymo sistemų: 2 viršutiniai sietai, 2 apatiniai sietai, 2 švarių grūdų transporteriai ir 2 slėgio jutiklių rinkiniai sietų apkrovai matuoti. Pirmoji rinkoje nauja „Twin Clean“ yra visiškai automatizuota, kad būtų užtikrinta tolygi sietų apkrova ir užtikrintas maksimalus našumas, kai nuostoliai yra artimi nuliui.

Visiškai naujoje atliekų tvarkymo sistemoje yra nauja smulkintuvo ir pelų skleistuvo sistema, sukurta siekiant užtikrinti geriausią smulkinimo kokybę ir tolygų paskleidimą iki 18 metrų pjovimo pločio. Apdovanota Intellispread radaro sistema, 2022 m. Agritechnica inovacijų sidabro medalio laimėtoja, automatizuoja paskleidimo valdymą, kad būtų užtikrintas visiškas ir tolygus susmulkintų šiaudų paskleidimas už kombaino, nepriklausomai nuo vėjo poveikio, pasėlių tipo ar drėgmės sąlygų.

Siekiant sumažinti prastovų trukmę, buvo sukurta nauja automatizuota rotorių užsikišimo šalinimo procedūra. Nors naujasis CR11 kombainas yra pritaikytas maksimaliam pralaidumui, New Holland pripažįsta, kad neįmanoma visiškai išvengti užsikimšimo pavojaus. Mažai tikėtinu atveju, jei kombainas užsikimštų, automatinė sistema, į kurią įeina ir rotorių reversavimo funkcija padės operatoriui pašalinti užsikimšimą per kelias minutes, nereikalaujant, kad operatorius išliptų iš kabinos ir be jokių fizinių pastangų.

Kadangi tai žymiai sumažina prastovas dėl tokio scenarijaus, automatizuotas reversas padeda ir skatina operatorių išnaudoti visą kombaino pajėgumą, nebijant užsikimšimų. Be to, ši funkcija padidina saugumą.

Prastovų prevenciją dar labiau palengvina atnaujintas kombaino pavarų paprastumas kuriame sumažinta net 25 % pavaros komponentų ir pašalintos visos grandininės pavaros.