2021-12-15

Naujosios GX pervežimo puspriekabės ,,ExactUnloaded“ sistema skina Vokietijos žemės ūkio organizacijos DLG sidabrinį medalį.

Teisėjų pripažinimo sulaukusi, kaip naujovė, ,,ExactUnload“ sistema bus apdovanota Vokietijos žemės ūkio organizacijos DLG sidabriniu medaliu artėjančioje Agritechnica parodoje Vokietijoje. Ši sistema buvo pristatyta 2021 metų rugsėjį naujoje universalioje pervežimo puspriekabėje GX. „ExactUnload“ yra išmani automatinė iškrovimo sistema, kuri iškrauna krovinį išilgai nustatyto ilgio. Operatorius įveda norimą iškrovimo ilgį į ISOBUS terminalą, pagal kurį yra paskaičiuojamas išstūmimo greitis. Iškrovimo metu sistema prisitaiko prie puspriekabės važiavimo greičio ir priklausomai nuo to padidina arba pamažina priekabos viduje esančio transporterio ir paslankios galinės sienelės greitį, taip pat ISOBUS terminale yra matomas rekomenduojamas važiavimo greitis, kad užtikrinti geriausią įmanoma paskleidimą. Šios sistemos pranašumas yra tas, kad transportuojama medžiaga yra iškraunama tolygiai per visą nustatytą atstumą, sumažina nuovargį tenkantį operatoriui derliaus dorojimo metu ir leidžia labiau sutelkti dėmesį į vairavimą ir mašinos funkcijų stebėjimą.

 

,,ExactUnload“ sistema pirmą kartą buvo pristatyta su naująja KRONE GX pervežimo puspriekabe – universali puspriekabė skirta gabenti įvarius krovinius, juos švelniai ir greitai iškrauti. Naujoji puspriekabė yra dviejų tūrių – 44 m3 ir 52 m3, taip pat šiose puspriekabėse KRONE gali pasiūlyti pašarų gamintojams unikalius masės iškratymo volus, kurie gali būti naudojami tik tada, kada yra poreikis, kitais atvejais volai gali būti atjungti.

 

Iškrovimo sistema

Krovinys yra iškraunamas galingu medžiaginiu juostiniu transporteriu, kuris yra tempiamas dviem grandinėm ir paslankia permatoma sienele. Šie du komponentai sudaro iškrovimo įrenginį, kurį valdo du hidrovarikliai. Krovinys yra iškraunamas dviem grandinėm traukiant iškrovimo įrenginį į priekabos galą. Tai yra itin švelnus iškrovimo būdas, nes krovinys lėtai ir nuosekliai juda į priekabos galą ir nesusispaudžia, o tai ypač svarbu jautriems kroviniams kaip daržovės ar šakniavaisiai. Išstūmus krovinį iškrovimo įrenginys gražinamas į pradinę poziciją. Taip pat šiuo iškrovimo būdų svorio centras pasislenka nežymiai, todėl sumažėja rizika apvirsti.