Lely Vector

Lely Vector

RIMGAUDAS POCEVIČIUS
Gyvulininkystės skyriaus grupės vadovas
RIMGAUDAS POCEVIČIUS

Automatinė šėrimo sistema "Lely Vector" - lankstus, šviežias šėrimas

2012-04-24 d. Emmen mieste Olandijoje buvo pristatytas naujausias „Lely“ kompanijos išradimas – automatinė šėrimo sistema „Vector“. Po daugelio Lely naujovių automatinio melžimo srityje, tai yra kitas didelis žingsnis pieno ūkių automatizavimo link, savo poveikiu prilygstantis melžimo robotui. Lely „Vector“ užtikrina, kad karvėms pastoviai ir laiku būtų tiekiamos tinkamos pašaro porcijos. Procesas yra pilnai automatizuotas, ūkininkas turi galimybę skirtingoms gyvulių grupėms pritaikyti skirtingą šėrimą. Tai leidžia pagerinti gyvulių sveikatingumą bei pašaro suvartojimą ir optimizuoti pieno bei mėsos gamybą.

Pašarai yra laikomi šėrimo virtuvėje – atviroje zonoje be kliūčių, kur skirtinguose plotuose gali būti laikomi skirtingi pašarai. Priklausomai nuo virtuvės dydžio, pašarai čia gali būti laikomi net iki trijų dienų. Pašarų griebtuvas juda virtuvės viršuje ir parinkęs tinkamą pašarą, pakrauna jį į maišymo-šėrimo robotą. Į pašarus gali, būti įmaišomi ir nedideli kiekiai mineralų ar kitų priedų. Šėrimo robotas turi pašarų lygio matavimo jutiklius, kurių pagalba tiksliai žino kiek pašaro yra prie atitvarų ir gali nustatyti kur ir kada reikia šviežio pašaro.

Lely „Vector“ sutaupo pinigų, darbo sąnaudų, laiko ir energijos. Jis sunaudoja daug mažiau energijos nei kitos pašarų dalinimo sistemos, todėl jo eksploatacija yra pigesnė. Bandymai ūkiuose parodė, jog sutaupoma daugybė darbo sąnaudų, šėrimui naudojant du ar daugiau skirtingų pašarų racionų. Dėka elektrinės valdymo sistemos Lely „Vector“ veikia tyliai, yra ekologiškas bei netrikdo nei žmogaus, nei gyvulio.

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Galerija

Kodėl verta rinktis LELY?

LELY

Kodėl verta rinktis
LELY

Kasmet vis labiau darbus ūkininkams palengvina inovatyvūs ir automatizuoti sprendimai ūkiuose: šis ūkių techninis progresas yra LELY gamintojo siekiamybė. Pienininkystės ūkių valdytojai daugiau kaip 60-yje pasaulio šalių renkasi LELY gaminius ir paslaugas, sprendimus, kurie atitinka individualius kiekvieno ūkio tikslus.
LELY siūlo sprendimus beveik visoms galvijų ūkio veikloms: nuo melžimo robotų, priežiūros produktų ir automatinių šėrimo sistemų iki tvartų valymo.

Skaityti apie gamintoją