2019-08-09

Vienas sėkmingiausių ūkių Lietuvoje: ūkyje vienareikšmiškai patogiausi LELY sprendimai

Vienas sėkmingiausių ūkių Lietuvoje: ūkyje vienareikšmiškai patogiausi LELY sprendimai

Naujai pastatytai visiškai automatizuotai Stanaičių fermai jau 4 metai. Visus šiuos metus ūkio veikla vykdoma padedant LELY įrangai.

Mūsų ūkis yra nemažas, dirbame apie 1000 ha žemės, laikome daugiau kaip 500 gyvulių. 250 karvių melžia keturi LELY Astronaut robotai, šviežiu pašaru nuolat rūpinasi LELY Vector pašarų dalytuvas, kuris kartu atlieka ir pašarų pristūmimo funkciją, o fermos grindų tvarką prižiūri du LELY Discovery mėšlo šalinimo robotai. Galime sakyti, kad tai jau laiko patikrinta patvari įranga, esame ja patenkinti, – apie ūkį ir ūkio įrangą pasakoja ūkininkas Adomas Stanaitis, - mūsų ūkyje vienareikšmiškai patogiausi LELY sprendimai."

     

LELY ASTRONAUT

Panaudoję daugiau nei 25 metų patirtį, LELY padarė proveržį robotų melžimo srityje, kurią įkūnija LELY „Astronaut“ melžimo robotas. LELY suprojektuotoje patogaus dizaino sistemoje karvė į melžimo robotą įeina ir iš jo išeina tiesiai, taip pašalinamos nereikalingos kliūtys, išvengiama karvių streso, taupomas laikas.

Siekiant užtikrinti optimalų melžimą ir karvės komfortą, dar labiau patobulinta hibridinė ranka. Viso melžimo metu ranka išlieka po karve kontroliuodama melžimo procesą. Ji yra tylesnė, taupanti energiją, 30% greitesnė ir tikslesnė nei anksčiau. 

LELY „Astronaut“ robotas yra naudojamas ir suprantamas lengviau nei bet kada anksčiau. LELY, projektuojant naująjį robotą, sutelkė dėmesį į ūkininko poreikius ir patirtį, patogią ir funkcionalią programinę įrangą. 

Naudojimo paprastumo pavyzdys – itin lengvas pirmasis karvės melžimas robotu. Dabar karvę į LELY melžimo sistemą galite įtraukti vos keliais mygtukų paspaudimais.

Naujausi patobulinimai LELY „Astronaut“ padarė dar našesnį, pranašesnį ir patikimesnį. Melžimo sistemą galima lyginti su natūraliu melžimu. Su techniškai pažangia automatizuota melžimo sistema ūkyje kuriama naują, pastovi rutina, užtikrinanti pieno gamintojo lankstumą ir darbo efektyvumą.

LELY VECTOR

Lely „Vector“ užtikrina, kad karvėms pastoviai ir laiku būtų tiekiamos tinkamos pašaro porcijos. Procesas yra pilnai automatizuotas, ūkininkas turi galimybę skirtingoms gyvulių grupėms pritaikyti skirtingą šėrimą. Tai leidžia pagerinti gyvulių sveikatingumą bei pašaro suvartojimą ir optimizuoti pieno bei mėsos gamybą.

Pašarai yra laikomi šėrimo virtuvėje – kur skirtinguose plotuose gali būti laikomi skirtingi pašarai. Priklausomai nuo virtuvės dydžio, pašarai čia gali būti laikomi net iki trijų dienų. Pašarų griebtuvas juda virtuvės viršuje ir parinkęs tinkamą pašarą, pakrauna jį į maišymo-šėrimo robotą. Šėrimo robotas turi pašarų lygio matavimo jutiklius, kurių pagalba tiksliai žino, kiek pašaro yra prie atitvarų, ir gali nustatyti, kur ir kada reikia šviežio pašaro.

Bandymai ūkiuose parodė, jog sutaupoma daugybė darbo sąnaudų, šėrimui naudojant du ar daugiau skirtingų pašarų racionų. Dėl elektrinės valdymo sistemos Lely „Vector“ veikia tyliai, netrikdo nei žmogaus, nei gyvulio.

LELY DISCOVERY

LELY Discovery robotas mėšlą stumia ir pašalina per groteles, kuriomis važinėja. Dėl to apie mėšlą, kuriame stovi karvės galite pamiršti. LELY Discovery ne tik suteikia švaresnes fermos grindis, bet ir užtikrina, kad karvių nagai išliktų švaresni ir sveikesni. Tai sprendimas, gerinantis bandos sveikatą ir gerovę.

Tiek karvės, tiek Jūs fermoje galėsite judėti patogiai. Robotui nereikia laidų ar latakų, tai užtikrina saugesnę karvių gyvenimo aplinką. Dėl savo kompaktiškos konstrukcijos, „Discovery“ gali lengvai važinėti tarp karvių, pertvarų ir ir kitų objektų fermoje.

Tvartų valymo kasdienybėje LELY Discovery yra tikras atradimas. Maršrutai ir valymo dažnumas gali būti nustatyti taip, kad atitiktų Jūsų pačių ar karvių dienos ritmą. 

Melžimo robotas LELY Astronaut ir pašarų dalytuvas LELY Vector nuolat renka duomenis ir archyvuoja juos vienoje kompiuterinėje programoje. Šie duomenys, pasak ūkininko, padeda valdyti ūki ir užkirsti kelią besiformuojančioms problemoms: „Apie gyvulius gauname labai daug informacijos. Duomenys visada prieinami mums ir ūkio specialistams, matome informaciją nuo kiekvienos karves primilžio, iki rujojimo ar atrajojimo, pastebimi pirmieji ligų simptomai. Gauname labai platų spektrą duomenų, kurie padeda užkirsti kelia daugeliui problemų.“

Nuo pat Stanaičių ūkio naujos fermos įrengimo pradžios AB LYTAGRA Gyvulininkystės skyriaus specialistai ūkininkams padeda įrengti patogiausius fermos sprendimais. “Vienas patogiausių fermos sprendimų – fermos įrangą statyti ant grotelių, kada skystas mėšlas pro jas iškeliauja į rezervuarą. Taip pat ūkininkavimą palengvino fermoje įrengti temperatūriniai ventiliatoriai, kurie įsijungia temperatūrai užkilus iki tam tikro lygio.” – ūkio sprendimais dalinasi Adomas Stanaitis. Nustatytu laiku fermoje įsijungia ir išmanūs apšvietimo žibintai. Natūralią šviesą užtikrina automatinė apšvietimo sistema Lely L4C. 16 valandų specialios lempos spinduliuoja intensyvią šviesą, kuri skatina karvių aktyvumą, tuo tarpu naktinės lempos palaiko minimalią apšvietą visos nakties metu komfortabiliam karvių poilsiui.

LELY L4C šviesa karvėms

"Lely L4C" – šviesa karvėms yra daug daugiau nei tik lempos Jūsų tvarto apšvietimui. Visumoje, tai visiškai skirtingas požiūris į tvarto apšvietimą. Ši nauja sistema – pirmoji tokio pobūdžio – išrasta užtikrintam optimaliam šviesos paskirstymui tvarte, naudojant specialiai sukurtas lempas. Tuo pačių sistema palaiko kiek galima mažesnį energijos sunaudojimą.

Teisingas apšvietimas tvartuose užtikrina optimalų karvių produktyvumą. Gerai paskirstytas apšvietimas tvarte – įskaitant optimalų laiko grafiką – gali padidinti pieno gamybą nuo 6% iki 10% bei padidina pašaro suvartojimą. Be viso to, L4C yra kontroliuojama tvartų apšvietimo sistema, veikianti pagal pažangų, klientui pritaikytą planą.

Karvės yra jautrūs gyvuliai ir jų dienos-nakties ritmas yra ypač svarbus. Tam tikras šviesos lygis yra reikalingas išskiriant skirtumą tarp nakties-dienos ritmo karvės kūnui. Tvartuose, ypač žiemos metu, dažniausiai neužtenka šviesos, norint pasiekti natūralų lygį. Vasaros sezonu natūralus šviesos lygis dažniausiai yra pakankamas, tačiau apšvietimo kontrolė net ir vasarą gali suteikti naudos debesuotomis, tamsesnėmis dienomis. Dėl šviesos jutiklio, tinklo bei nustatymų, jūs galite naudoti pilnai automatzuotą sistemą, kuri garantuoja optimalų šviesos paskirstymą be jokių papildomų darbo sąnaudų.

Vienas labiausiai LELY įrangą iš konkurentų išskiriančių veiksnių – įrangos pritaikymas prie biologinio gyvulių ritmo. Dėl to neabejoja ir ūkininkas A. Stanaitis: „Labiausiai vertiname karvių gerbūvį užtikrinančius LELY spendimus ūkiui. Laisvas karvių judėjimas, šėrimas ir melžimas gyvuliams – patogus būvis, mums – patogus darbas.“ Ūkininkas dažnai lygina LELY įranga ir su kitų gamintojų įrenginiais: „esame matę ir kitų gamintojų įvežtų fermų įrangų, įrenginiai labiausiai skiriasi biologiniais veiksniais. Kituose ūkiuose nematėme tokio laisvo karvių judėjimo, tvartai dažniau prievartiniai, gausiais pertverti varteliais, gyvuliai juda nepatogiai, o ir pačiam ūkininkui dirbti sunku. Todėl palyginus esame labai patenkinti savo ūkio gerbūvio išpildymu. Patogumas mūsų akimis vienareikšmiškai geriausias. Ūkininkaujame moderniame ūkyje.“

Turite klausimų kaip LELY įranga pritaikoma Jūsų ūkiui? Susisiekime:
Gyvulininkystės skyriaus vadybininkas
MINDAUGAS ČIVILIS
TEL. +370 37 405 436
MOB.  +370 612 89469
EL.PAŠTAS m.civilis@lytagra.lt