Technika
Uždaryti
Teirautis
MINDAUGAS ČIVILIS
Gyvulininkystės skyriaus vadybininkas
MINDAUGAS ČIVILIS
Lely L4C šviesa karvėms

Lely L4C šviesa karvėms

RIMGAUDAS POCEVIČIUS
Gyvulininkystės skyriaus grupės vadovas
RIMGAUDAS POCEVIČIUS

"Lely L4C" - daugiau nei šviesa

"Lely L4C" – šviesa karvėms yra daug daugiau nei tik lempos jūsų tvarto apšvietimui. Visumoje, tai visiškai skirtingas požiūris į tvarto apšvietimą. Ši nauja sistema – pirmoji tokio pobūdžio – išrasta užtikrinti optimalų šviesos paskirstymą tvarte, naudojant specialiai sukurtas lempas. Tokiu būdu, sistema užtikrina optimalų šviesos paskirstymą ir tuo pačiu palaiko kiek galima mažesnį energijos sunaudojimą.

Padidinkite pieno gamybą

Teisingas apšvietimas tvartuose užtikrina optimalų karvių produktyvumą. Gerai paskirstytas apšvietimas tvarte – įskaitant optimalų laiko grafiką – gali padidinti pieno gamybą nuo 6% iki 10% bei padidina pašaro suvartojimą. Lely siūlo prieinamą galimybę, kuri užtikrina, kad karvės gaus naudos iš apšvietimo, kuris yra standartas daugumoje šiandieninių modernių tvartų. Be viso to, L4C yra kontroliuojama tvartų apšvietimo sistema, veikianti pagal pažangų, klientui pritaikytą planą.

Pasirinkite šviesų ir ryškų tvartą

Karvės yra jautrūs gyvuliai ir jų dienos-nakties ritmas yra ypač svarbus. Tam tikras šviesos lygis yra reikalingas įtakojant skirtumą tarp nakties-dienos ritmo karvės kūnui. Tvartuose, ypač žiemos metu, dažniausiai neužtenka šviesos, norint pasiekti natūralų lygį. Tinkamai kontroliuojant apšvietimą, karvės gauna didžiausią naudą iš šviesos intensyvumo tarp 150 ir 200 liuksų per 16 valandų laikotarpį. Vasaros sezonu natūralus šviesos lygis dažniausiai yra pakankamas, tačiau apšvietimo kontrolė net ir vasarą gali suteikti naudos debesuotomis, tamsesnėmis dienomis. Dėl šviesos jutiklio, tinklo bei nustatymų, jūs galite naudoti pilnai automatzuotą sistemą, kuri garantuoja optimalų šviesos paskirstymą be jokių papildomų darbo sąnaudų.

Individualus apšvietimo planas

Dėl individualaus apšvietimo plano, optimali apšvietimo programa gali būti įrengta norint užtikrinti tobulą apšvietimo paskirstymą, naudojant minimalų lempų skaičių. Visos lempos yra pagamintos iš išskirtinai aukštos kokybės ir tvarių medžiagų su ilgiausia naudojimo trukme. "Lely L4C" pritaiko savo apšvietimo grafiką prie instaliuotos programos ir atsižvelgia į išorinį šviesos lygį taip užtikrinant, jog šviesos švies tik kai to tikrai reikia. Atsižvelgiant į tai, kad kiekviena lemputė turi savo perjungimo dėžutę, prijungtą prie tinklo, kiekviena atskira lemputė turi savo apšvietimo programą, priklausomą nuo jos vietos tvarte.

Dėmesys kiekvienai karvei

Ne tik melžiamos karvės, bet ir jauni gyvuliai bei užtrūkusios karvės gaus naudos iš optimalaus apšvietimo paskirstymo. Kuriant apšvietimo sistemą  šioms specialioms grupėms buvo skiriamas ypatingas dėmesys. Jauniems gyvuliams ir užtrūkusioms karvėms reikalingas skirtingas apšvietimas, kuris lengvai ir automatiškai valdomas per L4C apšvietimo programą.

Ilgalaikis naktinis apšvietimas

Raudona šviesa karvėms nėra matoma, todėl ją puikiai galima naudoti tvarte per 8 valandų nakties periodą. Tai leidžia jums daryti patikrinimus ir kitus darbus tvarte tuo pačiu netrukdant karvėms jų nakties periodu. L4C lempos turi pasirenkamas integruotas LED naktines šviesas „Light 4 Cows LED”. Integruotas naktinis apšvietimas sutaupo papildomų naktinių lempų įrengimo išlaidas. LED lempos pasižymi žemu energijos naudojimu ir ilgesniu veikimu.

Pagrindiniai privalumai

• Padidėjusi pieno gamyba;

• Visiškai automatinis valdymas;

• Energijos taupymas;

• Pagerinta gyvulių gerovė;

• Padidėjęs pašaro suvartojimas;

• Galimos integruotos naktinį pašvietimą.

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Galerija

Kodėl verta rinktis LELY?

LELY

Kodėl verta rinktis
LELY

Kasmet vis labiau darbus ūkininkams palengvina inovatyvūs ir automatizuoti sprendimai ūkiuose: šis ūkių techninis progresas yra LELY gamintojo siekiamybė. Pienininkystės ūkių valdytojai daugiau kaip 60-yje pasaulio šalių renkasi LELY gaminius ir paslaugas, sprendimus, kurie atitinka individualius kiekvieno ūkio tikslus.
LELY siūlo sprendimus beveik visoms galvijų ūkio veikloms: nuo melžimo robotų, priežiūros produktų ir automatinių šėrimo sistemų iki tvartų valymo.

Skaityti apie gamintoją