Technika
Uždaryti
Teirautis
MARIUS PETRELIS
JCB ir OVERUM technikos vadybininkas
MARIUS PETRELIS
JCB 435S ratinis krautuvas

JCB 435S ratinis krautuvas

MARIUS PETRELIS
JCB ir OVERUM technikos vadybininkas
MARIUS PETRELIS

Tranšėjų karalius

JCB 435S nuo pat pirmojo modelio pristatymo išlaiko išskirtinį galios ir svorio santykį. 14 tonų svoris, 230 AG variklis ir 6 bėgių „Powershift“ transmisija su diferencialu kiekvienai pavarai užtikrina efektyvų kylimą kalnu. JCB pirmieji sukūrė tokių gabaritų mašiną būtent žemės ūkiui. Konkurentai iki šiol statybų sektoriui sukurtas mašinas perdaro uždėdami žemės ūkiui skirtas padangas, tačiau didesnių pakeitimų nedaro, todėl tokios krovimo mašinos neišnaudoja pilno savo potencialo.

Sukurtas sunkiam darbui

Po įvairių ištvermingumo ir prietaisų patvarumo testų galime drąsiai teigti, kad šis ratinis krautuvas yra išskirtinai patvarus. Šalčio testai parodė, kad JCB 435S be problemų užsikuria iki -20 °C. Naujoji priekinė važiuoklė patvari kaip niekad, ji, lyginant su senuoju modeliu, papildomai sustiprinta. Galinis atsvaras nuo smūgių žalos apsaugo krautuvo galinę dalį, įskaitant galinius žibintus ir aušinimo sistemą.

Našumas

435S rodo aukštus našumo rodiklius, pasitelkdamas didžiulį 230 AG variklį, kuris išvysto net 945 Nm sukimo momentą, ir sverdamas 14 tonų, šis krautuvas turi milžinišką 16,8 AG/t galios ir svorio santykį, kas sukuria maksimaliai našų stūmimą, kylimą į kalną ir važiavimui keliu (48 km/h). Tokios savybės leidžia krautuvui tempti 15 tonų krovinį ir būti dar universalesniu. Priekabai prijungti yra įmontuota hidraulinių stabdžių jungtis bei 12 V elektros išvestis. JCB „QuickHitch“ palengvina padargų užkabinimą ir nukabinimą, bei yra suderinamas su kitų gamintojų padargais. Galingas stūmoklinis siurblys gali sudaryti milžinišką 264 l/min srautą, kuris gali būti reguliuojamas iš kabinos, kas leidžia sutrumpinti darbo ciklų laikus ir išplėsti mašinos panaudojimo spektrą. Kėlimo rankos pritaikytos aukštam šios mašinos sukimo momentui, tačiau matomumas išlieka puikus. Pasirinkę ilgesnes kėlimo rankas suteiksite krautuvui dar daugiau universalumo ir panaudojimo galimybių.

Taupus ir efektyvus

JCB 435S sukurtas taip, kad mažiausiomis sąnaudomis perneštų kuo daugiau medžiagų. Norint tai pasiekti, JCB variklį, ašis, važiuoklę ir hidrauliką sukūrė taip, kad šie komponentai dirbtų visiškoje harmonijoje. Rezultatas — efektyviausia mašina savo klasėje. Leidžiant kėlimo rankas ar išskleidžiant kaušą, naudojama gravitacijos, o ne hidraulinė jėga. Tepalo atšaldymo fenas reaguoja į tepalo temperatūrą ir pritaiko savo sūkius. „Eco Mode" riboja variklio sūkius iki 1800 apsk/min. Visi šie veiksniai ir sukimo momento fiksavimas visose 6 pavarose mažina degalų sąnaudas ir didina efektyvumą, o artimi pavarų racionai suteikia žemiausius įmanomus variklio sūkius. Stabdžių sistema taip pat suprojektuota taip, kad taupytų energiją. Patys stabdžiai sukasi tokiu pat greičiu kaip ir ratas, tad stabdant ne tiek įkaista, mažinamas slydimas. JCB nei viename krautuve jau nebenaudoja DPF filtrų, šis sprendimas, kaip ir kiti, naujausiuose JCB modeliuose rodo itin progresyvius rezultatus.

CommandPlus kabina

Iš karto pastebėsite priekinį panoraminį stiklą. Dėl naujos apsaugos nuo apsivertimų priekiniai kabinos statramsčiai yra tame pačiame plotyje kaip ir galiniai, todėl kabinoje daug vietos ir puikus matomumas. Visi būtiniausi valdikliai išdėlioti dešiniajame porankyje kuris yra sujungtas su sėdyne. Du LCD ekranai ir paprastas meniu nesukels sunkumų susikonfiguruojant nustatymus pagal jūsų norus. Vienas iš ekranų gali būti naudojamas kaip monitorius galinei vaizdo kamerai ir CommandPlus sistemos valdymo meniu. Šios kabinos garso izoliacija aukščiausios klasės – 68 dB. Šioje kabinoje bus sunku išgirsti variklio darbo garsą. Sėdynę galite rinktis nuo standartinės pneumatinės iki pusiau odinės šildomos ir šaldomos, elektriškai besireguliuojančios Deluxe klasės sėdynės. Galite rinktis nuo paprasto oro kondicionavimo iki klimato kontrolės sistemos. Platus elektroninių prietaisų prijungimo spektras nesukels nemalonumų norint prijungti bet kokį jūsų prietaisą. Elektrinis rankinis stabdys sumažina skylių skaičių kabinoje, todėl ji tampa dar sandaresnė.

Mažai priežiūros ir ilgi intervalai

Ratiniai krautuvai turi praleisti ilgiausią laiką didžiausiomis apkrovomis. JCB 435S būtent tam ir sukurtas, šios mašinos serviso intervalai ilgi, o komponentai yra itin kokybiški. Aptarnaujančio žmogaus patogumui krautuvo kapotas iš vienos dalies atsidaro labai plačiai, tad prieinamumas puikus. Langų ploviklio, variklio tepalo ir aušinimo skysčio lygius galima patikrinti iš kabinos, o visi tepimo taškai išdėlioti taip, kad būtų prieinami nuo žemės. „Cumminis“ varikliai nenaudoja DPF sistemos, todėl sumažėja priežiūros kaštai pinigine ir laiko prasme. Galite pasirinkti automatinį būtiniausių taškų tepimą, tuomet krautuvas tepimo darbus padarys už jus. Pilnai hidrauliniai stabdžiai užtikrina, kad serviso jiems nereikės ilgai. Šis krautuvas turi 400 L kuro baką, taip užtikrinamos ilgos darbo valandos be sustojimo. O CommandPlus sistema nuolat skanuoja mašinos mazgų būklę ir visada iškart praneša apie pavojų krautuvui ar operatoriui.

Dirbkime saugiai

Šio krautuvo tikslas ne tik neįtikėtinas našumas, taupumas ir efektyvumas, bet ir vairuotojo bei aplinkos saugumas. Puikus matomumas, neslidūs mašinos paviršiai, apsivertimų ir krentančių objektų apsaugos sistemos – tai tik pradžia. Nors matomumas per galinį krautuvo langą dar geresnis nei anksčiau, dabar mes siūlome įsidėti ir galinio vaizdo kamerą visiškam saugumui ir nepriekaištingam matomumui į visas puses. 360° LED apšvietimas dirbant tamsiu paros metu garantuoja puikų matomumą. Išoriniai veidrodžiai šildomi ir reguliuojami elektroniniu būdu. Netgi ratų purvasaugiai buvo kruopščiai kuriami, kad apdengtų visą ratą ir leistų išvengti didelio taškymo.

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Galerija

Kodėl verta rinktis JCB?

JCB

Kodėl verta rinktis
JCB

JCB nuo 1945 m. gamina žemės ūkio ir statybų techniką. Viena iš sėkmingai veikiančių Anglijos firmų JCB jau nuo seno garsėja modernia bei patikima žemės ūkio technika bei statybų technika. Vienas iš daugelio šios įmonės produktų yra teleskopiniai krautuvai. Jie tinkami visiems ūkio darbams. Ūkininkai gali rinktis iš didelio AGRI, „AGRI plus“, „AGRI Super“, ir naujojo „AGRI Pro“ asortimento modelių. Visuose šiuose modeliuose yra naudojamas jau žinomos mašinų naujovės, pvz., išmaniosios hidraulikos paketas, apimantis įvairius variklio arba pavarų dėžės variantus, kad teleskopiniai krautuvai būtų pilnai išnaudojami ūkyje. Žemės ūkio technika turi tam tikrus skirtumus tarp šių modifikacijų: variklio galingumas, skirtingi transmisijos tipai ir hidraulinio siurblio našumas. Ši žemės ūkio technika apkraunama labiau bei dirba sunkesnėmis sąlygomis negu pramonėje ar statybose. Todėl JCB kompanija pakeitė medžiagų tvarkymą žemės ūkio sektoriuje ir sukūrė teleskopinių krautuvų LOADALL seriją, kuri komplektuojama su galingesniais varikliais, tvirtesnėmis transmisijomis, masyvesniais tiltais, našesne bei išmania hidraulika.

Skaityti apie gamintoją