Technika
Uždaryti
Teirautis
DOMANTAS JARUŠAUSKAS
KRONE ir JCB technikos grupės vadovas
DOMANTAS JARUŠAUSKAS
AISTIS ŽIEDELIS
Jcb, Overum, Fliegl atsarginių dalių vadybininkas
AISTIS ŽIEDELIS
JCB 435S ratinis krautuvas

JCB 435S ratinis krautuvas

DOMANTAS JARUŠAUSKAS
KRONE ir JCB technikos grupės vadovas
DOMANTAS JARUŠAUSKAS

Tranšėjų karalius

JCB 435S nuo pat pirmojo modelio pristatymo išlaiko išskirtinį galios ir svorio santykį. 14 tonų svoris, 230 AG variklis ir 6 bėgių „Powershift“ transmisija su diferencialu kiekvienai pavarai užtikrina efektyvų kylimą kalnu. JCB pirmieji sukūrė tokių gabaritų mašiną būtent žemės ūkiui. Konkurentai iki šiol statybų sektoriui sukurtas mašinas perdaro uždėdami žemės ūkiui skirtas padangas, tačiau didesnių pakeitimų nedaro, todėl tokios krovimo mašinos neišnaudoja pilno savo potencialo.

Sukurtas sunkiam darbui

Po įvairių ištvermingumo ir prietaisų patvarumo testų galime drąsiai teigti, kad šis ratinis krautuvas yra išskirtinai patvarus. Šalčio testai parodė, kad JCB 435S be problemų užsikuria iki -20 °C. Naujoji priekinė važiuoklė patvari kaip niekad, ji, lyginant su senuoju modeliu, papildomai sustiprinta. Galinis atsvaras nuo smūgių žalos apsaugo krautuvo galinę dalį, įskaitant galinius žibintus ir aušinimo sistemą.

Našumas

435S rodo aukštus našumo rodiklius, pasitelkdamas didžiulį 252 AG variklį, kuris išvysto net 1186 Nm sukimo momentą, ir sverdamas 15 tonų, šis krautuvas turi milžinišką 16,8 AG/t galios ir svorio santykį, kas sukuria maksimaliai našų stūmimą, kylimą į kalną ir važiavimui keliu (48 km/h). Tokios savybės leidžia krautuvui tempti 15 tonų krovinį ir būti dar universalesniu. Priekabai prijungti yra įmontuota hidraulinių stabdžių jungtis bei 12 V elektros išvestis. JCB „QuickHitch“ palengvina padargų užkabinimą ir nukabinimą, bei yra suderinamas su kitų gamintojų padargais. Galingas stūmoklinis siurblys gali sudaryti milžinišką 250 l/min srautą, kuris gali būti reguliuojamas iš kabinos, kas leidžia sutrumpinti darbo ciklų laikus ir išplėsti mašinos panaudojimo spektrą. Kėlimo rankos pritaikytos aukštam šios mašinos sukimo momentui, tačiau matomumas išlieka puikus. Pasirinkę ilgesnes kėlimo rankas suteiksite krautuvui dar daugiau universalumo ir panaudojimo galimybių.

Taupus ir efektyvus

JCB 435S sukurtas taip, kad mažiausiomis sąnaudomis perneštų kuo daugiau medžiagų. Norint tai pasiekti, JCB variklį, ašis, važiuoklę ir hidrauliką sukūrė taip, kad šie komponentai dirbtų visiškoje harmonijoje. Rezultatas — efektyviausia mašina savo klasėje. Leidžiant kėlimo rankas ar išskleidžiant kaušą, naudojama gravitacijos, o ne hidraulinė jėga. Tepalo atšaldymo fenas reaguoja į tepalo temperatūrą ir pritaiko savo sūkius. „Eco Mode" riboja variklio sūkius iki 1800 apsk/min. Visi šie veiksniai ir sukimo momento fiksavimas visose 6 pavarose mažina degalų sąnaudas ir didina efektyvumą, o artimi pavarų racionai suteikia žemiausius įmanomus variklio sūkius. Stabdžių sistema taip pat suprojektuota taip, kad taupytų energiją. Patys stabdžiai sukasi tokiu pat greičiu kaip ir ratas, tad stabdant ne tiek įkaista, mažinamas slydimas. JCB nei viename krautuve jau nebenaudoja DPF filtrų, šis sprendimas, kaip ir kiti, naujausiuose JCB modeliuose rodo itin progresyvius rezultatus.

CommandPlus kabina

Iš karto pastebėsite priekinį panoraminį stiklą. Dėl naujos apsaugos nuo apsivertimų priekiniai kabinos statramsčiai yra tame pačiame plotyje kaip ir galiniai, todėl kabinoje daug vietos ir puikus matomumas. Visi būtiniausi valdikliai išdėlioti dešiniajame porankyje kuris yra sujungtas su sėdyne. Du LCD ekranai ir paprastas meniu nesukels sunkumų susikonfiguruojant nustatymus pagal jūsų norus. Vienas iš ekranų gali būti naudojamas kaip monitorius galinei vaizdo kamerai ir CommandPlus sistemos valdymo meniu. Šios kabinos garso izoliacija aukščiausios klasės – 68 dB. Šioje kabinoje bus sunku išgirsti variklio darbo garsą. Sėdynę galite rinktis nuo standartinės pneumatinės iki pusiau odinės šildomos ir šaldomos, elektriškai besireguliuojančios Deluxe klasės sėdynės. Galite rinktis nuo paprasto oro kondicionavimo iki klimato kontrolės sistemos. Platus elektroninių prietaisų prijungimo spektras nesukels nemalonumų norint prijungti bet kokį jūsų prietaisą. Elektrinis rankinis stabdys sumažina skylių skaičių kabinoje, todėl ji tampa dar sandaresnė.

Mažai priežiūros ir ilgi intervalai

Ratiniai krautuvai turi praleisti ilgiausią laiką didžiausiomis apkrovomis. JCB 435S būtent tam ir sukurtas, šios mašinos serviso intervalai ilgi, o komponentai yra itin kokybiški. Aptarnaujančio žmogaus patogumui krautuvo kapotas iš vienos dalies atsidaro labai plačiai, tad prieinamumas puikus. Langų ploviklio, variklio tepalo ir aušinimo skysčio lygius galima patikrinti iš kabinos, o visi tepimo taškai išdėlioti taip, kad būtų prieinami nuo žemės. Galite pasirinkti automatinį būtiniausių taškų tepimą, tuomet krautuvas tepimo darbus padarys už jus. Pilnai hidrauliniai stabdžiai užtikrina, kad serviso jiems nereikės ilgai. Šis krautuvas turi 400 L kuro baką, taip užtikrinamos ilgos darbo valandos be sustojimo. O „CommandPlus“ sistema nuolat skanuoja mašinos mazgų būklę ir visada iškart praneša apie pavojų krautuvui ar operatoriui.

Dirbkime saugiai

Šio krautuvo tikslas ne tik neįtikėtinas našumas, taupumas ir efektyvumas, bet ir vairuotojo bei aplinkos saugumas. Puikus matomumas, neslidūs mašinos paviršiai, apsivertimų ir krentančių objektų apsaugos sistemos – tai tik pradžia. Nors matomumas per galinį krautuvo langą dar geresnis nei anksčiau, dabar mes siūlome įsidėti ir galinio vaizdo kamerą visiškam saugumui ir nepriekaištingam matomumui į visas puses. 360° LED apšvietimas dirbant tamsiu paros metu garantuoja puikų matomumą. Išoriniai veidrodžiai šildomi ir reguliuojami elektroniniu būdu. Netgi ratų purvasaugiai buvo kruopščiai kuriami, kad apdengtų visą ratą ir leistų išvengti didelio taškymo.

Skaityti daugiau Skaityti mažiau

Techniniai duomenys

Modelis

JCB 435S

Ilgis, mm 7524
Atstumas nuo priek. ašies iki padargo prikabinimo, mm 1252
Atstumas tarp ašių, mm 3050
Atstumas nuo gal. ašies iki galo, mm 1841
Prošvaisa, mm 491
Plotis ties kabinos viršumi, mm 1594
Maks. plotis su padangomis, mm 2961
Maks. tarpuvėžė, mm 2229
Maks. plotis su sparnais, mm 2961
Aukštis, mm 3742
Aukštis su švyturėliu, mm 4102
Svoris, kg 15157

Variklis:

Gamintojas Cummins
Modelis B Series
Tūris, l 6,7
Aspiracija Turbininė
Cilindrų skaičius 6
Maks. galia, (bruto) kW (AG) prie 1900 apsk/min 188 (252)
Nominali galia, kW (AG) prie 2200 apsk/min 168 (225)
Grynoji galia, kW (AG) prie 2200 apsk/min 185 (248)
Maks. sukimo momentas, Nm prie 1300 apsk/min 1186
Vožtuvų skaičius vienam cilindrui 4
Ventiliatoriaus varymas Hidrauliškai valdomas aušinimo ventiliatorius
Emisija Stage V

Hidraulika:

Maks. srautas, l/min 132
Maks. spaudimas, bar 250
Hidraulinių ciklų laikai (variklis laisvomis apsukomis), sekundėmis
Rankų kėlimas (pilnas kaušas) 4,7
Kaušo išpylimas (pilnas kaušas) 1,8
Rankų nuleidimas (tuščias kaušas) 2,8

Ašys:

Tipas Diferencialas su automatiniu surakinimu
Gamintojas ir modelis
ZF MT-L 3085 II priekinė ir galinė
Ašių santykis 20.182:1
Važiuoklės pasisukimo kampas, laipsniai ± +10,5

Talpos ir elektros sistema:

Hidraulinė sistema, l 210
Degalų bakas, l 400
AD Blue bakas, l 75
Sistemos įtampa, V 24
Generatoriaus galingumas, Ah 120
Baterijų talpa, Ah 2x110

Galerija

Kodėl verta rinktis JCB?

JCB

Kodėl verta rinktis
JCB

JCB nuo 1945 m. gamina žemės ūkio ir statybų techniką. Viena iš sėkmingai veikiančių Anglijos firmų JCB jau nuo seno garsėja modernia bei patikima žemės ūkio technika bei statybų technika. Vienas iš daugelio šios įmonės produktų yra teleskopiniai krautuvai. Jie tinkami visiems ūkio darbams. Ūkininkai gali rinktis iš didelio AGRI, „AGRI plus“, „AGRI Super“, ir naujojo „AGRI Pro“ asortimento modelių. Visuose šiuose modeliuose yra naudojamas jau žinomos mašinų naujovės, pvz., išmaniosios hidraulikos paketas, apimantis įvairius variklio arba pavarų dėžės variantus, kad teleskopiniai krautuvai būtų pilnai išnaudojami ūkyje. Žemės ūkio technika turi tam tikrus skirtumus tarp šių modifikacijų: variklio galingumas, skirtingi transmisijos tipai ir hidraulinio siurblio našumas. Ši žemės ūkio technika apkraunama labiau bei dirba sunkesnėmis sąlygomis negu pramonėje ar statybose. Todėl JCB kompanija pakeitė medžiagų tvarkymą žemės ūkio sektoriuje ir sukūrė teleskopinių krautuvų LOADALL seriją, kuri komplektuojama su galingesniais varikliais, tvirtesnėmis transmisijomis, masyvesniais tiltais, našesne bei išmania hidraulika.

Skaityti apie gamintoją